Osadus - 31. oktoober

Armsad, armastagem üksteist, sest armastus on Jumalast ja igaüks, kes armastab, on sündinud Jumalast ja tunneb Jumalat. 

1. Johannese 4:7

Paljude suurlinnade geipiirkondades on halloween tohutu pidupäev, millest populaarsem on vaid paraad. Me kiidame üksteise osavust ja fantaasiat demonstreerida endid nii nappides või rikkalikes kostüümides kui võimalik. Kuid maskide taga on meil kõigil inimlikud tunded ja impulsid.

Samuti, ehkki väljendame oma seksuaalsust eri moel, jagame ühisosana geiks ja lesbiks olemist. Ja kuigi väljendame erisuguselt oma vaimsust, oleme siiski kõik vaimsed inimesed. Ehkki meie, kes oleme kristlased, väljendame oma usku mitmesugusel viisil, järgime kõik Kristust.

Teadusuuringute põhjal soovitatakse rääkida pigem homoseksuaalsustest mitte ühest ainsast homoseksuaalsuse fenomenist, sest selle põhjused ja avaldumisvormid on nii erisugused. Ma usun, et võiksime samuti rääkida vaimsustest mitte üksnes vaimsusest – juurte ja väljenduslaadide erinevuste tõttu.

Kosmilist osadust liidab pigem armastus kui kooskõla. Kõik seksuaalsused ja vaimsused on oma parimates väljendusvormides radadeks, mis viivad armastuseni ja viimaks Jumalani, sest „Jumal on armastus“ (4:16).

Õnnista meid armastavate seksuaalsete ja vaimsete osadustega, armastuse Jumal. 

Autor Chris Glaser
Tõlkija Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994