Osadus - 12. oktoober

Ja Jeesus astus nende juurde ning ütles neid puudutades: "Tõuske üles ja ärge kartke!"

Matteuse 17:7

Jüngrid olid lummatud mäeharjal toimunud Jeesuse muutmisest, mis ilmutas neile tema jumaliku olemuse. Kirjutatud on, et tema puudutus vabastas neid hirmust.

Puudutus on suhtlemise viis. Vastus elu imelisele olemusele võib olla armastajate rõõmukallistus või õrn paitus. Samuti võib see olla õlapatsutus, millega tahetakse öelda: „Hästi tehtud!“ või „Hästi öeldud!“ See võib olla ka sõbra rahustav puudutus arsti ooteruumis.

Ma veetsin õhtupooliku oma isaga tema haigevoodil päeval enne tema surma. Kuigi ta ei suutnud suhelda ega silmi avada, teadis isa, et ma olin seal, sest ta võttis vastu vee, mida talle pakkusin. Ma ajasin ta habet, kammisin tema juukseid ja hoidsin tema kätt. Öelda polnud suurt midagi.

Mõni päev enne oma sõbra surma kastsin ma märjaks lappe ja jahutasin tema nägu, püüdes nõnda alandada tema palavikku. Tal oli raske rääkida, kuid jahe puudutus leevendas tema rahutut ängi.

Kui me vaid suudaks olla inimese ülima väärtuse puudutuse lummuses enne, kui nad jõuavad oma ülimale eesmärgile. Me kõik kardaksime siis hoopis vähem.

Puuduta mind, Jeesus. Vabasta mind hirmust.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994