Teadur: naisvaimulikud edendavad kirikus liberaalsust

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/views.module on line 879.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 25.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.

Soome luterliku kiriku uurimiskeskuse teaduri sõnul esindavad ja edendavad iseäranis naisvaimulikud liberaalseid muutusi kirikus, vahendab Meie Kirik portaali Seurakuntalainen.fi.

Kiriku uurimiskeskuse teaduri Kati Niemelä hinnangul on preestrite suhtumises Piiblisse ja kiriku õpetusse olulisi sugudevahelisi erinevusi. Tema sõnul on liberaalne orientatsioon viimase kümnendi jooksul kasvanud kõige rohkem naisvaimulike seas.

„Näiteks suhtumises homoseksuaalsusesse võib täheldada märkimisväärset erinevust meeste ja naiste vahel. Ligikaudu 50 protsenti meesvaimulikest on traditsioonilistel seisukohtadel. Naisvaimulike seas on taoliste vaadetega 14 protsenti.“

Niemelä järgi on naised kirikus praegusel hetkel muutusagendid, samal ajal kui mehed hoiavad pigem kinni kiriku usu algsest tõlgendusest. „Naispreestrid on omakorda ühiskondlikult märgatavalt aktiivsemad. Neile on oluline tegevuse lai kandepind ja koostöö erinevate ühiskondlike huvigruppidega,“ selgitab Niemelä.