Soomes ilmub raamat seksuaalsest mitmekesisusest

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/views.module on line 879.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 25.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.

10. märtsil esitletakse Helsingis Vanas Üliõpilasmajas (Mannerheimintie 3) uut koguteost "Saanko olla totta? - sukupuolisen moninaisuuden kohtaaminen" ("Kas võin olla tõsi? - kokkupuude seksuaalse mitmekesisusega"). Raamatu andis välja Helsingi Ülikooli kirjastus Gaudeamus, toimetajad on Liisa Tuovinen, Olli Sålhström, Jussi Nissinen ja Jorma Henttilä. Raamatut on võimalik tellida Akadeemilise Raamatukaupluse veebilehelt.

„Kas võin olla tõsi?“ on raamat neile, kes kohtuvad oma töös inimestega ning võivad teadlikult või märkamatult mõjutada nende toimetulekut elu kriisidega. See on raamat ka neile, kes oma elus on pidanud otsima selgust ja tuge oma seksuaalse suundumuse ja soolise identiteedi mõistmiseks ja teostamiseks. See on ka raamat nende otsijate omastele, lähedastele ja töökaaslastele.

Teosesse kogutud toimetuleklood jutustavad nii aitamise õnnestumisest kui ebaedust. Osa lugudest on kirjutatud asjaosaliste endi nimel või varjume kasutades, osa tugineb intervjuudele. Teos sisaldab ka erinevates ametites tegutsejate jutustusi sellet, mis on neile tähtis ja mõistmist lisav teave ning oskus erinevustega kokku puutudes. Kuidas ja mis olukordades näiteks õpetaja, vaimulik, arst või psühhoterapeut puutuvad kokku seksuaalse mitmekesisusega?