Riiklus - 29. november

Sest iga kord, kui ma räägin,
pean ma kisendama.
Ma hüüan: "Vägivald ja rüüstamine!"
Sest Issanda sõna on saanud mulle
igapäevaseks teotuseks ja pilkeks.
Aga kui ma mõtlesin:
Ma ei taha enam mõelda tema peale
ega rääkida tema nimel,
siis oli mu südames nagu põletav tuli,
suletud mu luudesse-liikmetesse.
Ma nägin vaeva, et seda taluda,
aga ma ei suutnud.

Jeremia 20:8-9

Ma saan kirju kapis olevatelt kirikuinimestelt, kes ütlevad, et nad imetlevad minu julgust olla väljas. Kuigi ma vahel soovin, et võiksin puhata geiaktivistiks olemisest, tunnen ma koos Jeremiaga, et mul on „südames nagu põletav tuli, suletud mu luudesse-liikmetesse“ ja et ma näen veelgi rohkem „vaeva, et seda taluda.“ Kapis olek nõuab lõppkokkuvõttes palju rohkem, kui meie tõe kõnelemine.

Tõde on see, et minu seksuaalsus on läbinisti kujundanud minu spirituaalsust. Ma toetun enam palvele. Ma jaatan enam kehalise kogemuse armu. Ma loodan enam Jumala tingimusteta armastusele. Ma mõistan enam ebaõigluse kurjust. Ma tunnen enam seksuaalsust kui Jumala andi.

Minu seksuaalsus on aidanud mul teha uutmoodi teoloogiat ja tõlgendada pühakirja uuel viisil. See on mind aidanud läbi aegade, mil ma kahtlesin, kas Jumal või üldse keegi mind armastab. Seksuaalsuse ja spirituaalsuse tervik andis hoogu kirglikule teenimisele lepituse saavutamiseks. Isegi kiriku hilinenud heakskiit ja mälestused AIDS-ist õpetavad mulle igavikulist vaateviisi, mis ületavad siinse ja praeguse ning avatud vaateviisi, mis ületab iga konkreetse spirituaalsuse vormi.

Minus on midagi, mis on nagu põlev tuli! Aita mul kõnelda oma tõde!

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994