Osadus - 23. oktoober

Aga kui see kaduv riietub kadumatusega ja see surelik riietub surematusega, siis läheb täide sõna, mis on kirjutatud: "Surm on neelatud võidusse! Surm, kus on sinu võit? Surm, kus on sinu astel?"

1. Korintlastele 15:54-55

Usklike AIDS-i vabatahtlike konverentsi ajal Fort Worth’is, Texases, jutustas üks AIDS-iga elav mees loo oma tervenemisest, mis tema elus oli toimunud tänu AIDS-i diagnoosile. Üles kasvanud natsareenlaste, väga konservatiivse kristliku kiriku liikmena, polnud ta üsna pikka aega kulutanud kiriku ust, sest ta oli gei. Ta kolis ära oma kodulinnast ja pere juurest, et mitte kõnelda neile oma homoseksuaalsusest.

AIDS-i diagnoos ajendas teda aga pöörduma tagasi oma kirikusse, perekonda ja kodulinna. Ta võttis riski tulla nende juures kapist välja geimehena, kellel on AIDS. Tema suureks üllatuseks võtsid kirik, perekond ja kodulinn teda avasüli vastu. Mees teatas liigutavalt, et AIDS-i diagnoos äratas tema elu tasemele, mis oli kaua surnud. Elu pikkus oli nüüd palju väiksema tähtsusega.

Varakristlaste jaoks oli igavene elu pigem kvaliteet kui kvantiteet. Surma astel - patt ja käsk - ei varjutanud enam nende elu. Nad tundsid rõõmu Kristuse võidust patu, käsu ja surma üle elu külluses.

Kui me kõnnime ka surmavarju orus, ei karda me kurja, sest sina, Jumal oled
meiega.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994