Osadus - 17. oktoober

„Mina olen Aabrahami Jumal ja Iisaki Jumal ja Jaakobi Jumal. Jumal ei ole surnute, vaid elavate Jumal.“

Matteuse 22:32

Minu partner, kes on HIV-positiivne, murrab pead, kas mul on võimalik leida uus partner juhul, kui AIDS meie kooselu kiirelt lõpetab. Me oleme teadlikud oma armastuse igavikulisest olemusest, mis ületab praeguse piirid.

Usujuhid pärisid Jeesuselt abielu kohta taevas, kuid neid ei huvitanud dilemma, millega mina ja mu partner silmitsi seisame. Nad püüdsid proovile panna Jeesuse usku ülestõusmisse. Nad esitasid hüpoteetilise küsimuse naise kohta, kel on õnnestunud seitse korda leseks jääda. „Kelle naine ta peab olema?“ küsisid nad.

Jeesus vastas, et taevas ei ole abielu, öeldes, et nad „ei tunne pühi kirju ega Jumala väge“ (22:29). Selle peale hakkas ta kinni nende endi uskmatusest ülestõusmisse, tuletades meelde Jumala eneseavaldust Moosesele Aabrahami, Iisaki ja Jaakobi Jumalana. Kuidas oleks see võimalik, kui nad kõik ikka veel ei elaks? Luuka evangeelium lisab „sest kõik elavad temale." (Lk 20:38).

See kinnitus ülestõusmise kohta meie ülimalt vaimulikult autoriteedilt veenab meid kõiki. Kuigi taevas ei pruugi olla abielu, usun ma, et Jumal võtab omaks kõik meie maised liidud, sest nagu Jeesus ütles, mis te iganes kinni seote maa peal, on seotud ka taevas (Mt 18:18).

Tänu Sulle, Jumal, sinu eluandva liidu eest ja kõigi meie eluandvate liitude eest.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994