Osadus - 10. oktoober

Jeruusalemm, Jeruusalemm, kes sa tapad prohveteid ja viskad kividega surnuks neid, kes su juurde on läkitatud! Kui palju kordi olen ma tahtnud koguda su lapsi, otsekui kana kogub oma poegi tiibade alla, aga teie ei ole tahtnud!

Luuka 13:13

Nõustades lesbi- ja geikristlasi seksuaalsuse ja spirituaalsuse lepitamise teemal, selgitan ma esiteks, et Piiblil on selle kohta vähe öelda – peotäis kirjakohti, mis võib-olla käsitlevad homoseksuaalsust, aga võib-olla ei käsitle ka. Piibli kirjutajatele oli tundmatu tänapäevane seksuaalse orientatsiooni ja käitumise eristamine. Nad uskusid, et kõik on loodud heteroseksuaalseteks. Muistsed heebrealased uskusid, et mehe seeme on väike laps, mistõttu selle pillamine kuhugi mujale peale naise üsa on mingis mõttes mõrv.

Ma selgitan, et kiriku ajaloos on olnud perioode, mil homoseksuaalseid kristlasi salliti ja isegi ülendati kõrgele järjele. Mõne kiriku tänased geivastased seisukohad on uue homoseksuaalsuse üle peetava dialoogi tulemus. Kirikus võib kohata laia valikut arvamustest selle kohta, heakskiidust tõrjumiseni.

Lõpuks ma küsin lihtsalt ja lühidalt: „Kui Jeesus oleks praegu just siin, milline oleks tema vastus sulle?“ Sageli kuulen ma vastuseks: „Ma arvan, et ta kallistaks mind.“ 

Vaatamata kiriku eelarvamustele oleme me siiski jõudnud õigele arusaamisele. Hell ja leebe Jeesus tahab nagu kanaema koguda meid sooja ja õdusasse osadusse. 

Õnnistatud oled Sina, Ema Jeesus, sest sa kogud meid nagu oma lapsi.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994