Osadus - 08. oktoober

Jääge minusse, ja mina jään teisse. Nii nagu oks ei suuda kanda vilja omaette, kui ta ei jää viinapuu külge, nõnda ka teie, kui te ei jää minu külge.

Johannese 15:4

Olen kuulnud, et mõned taimed kasvavad potis paremini. Ma oletan, et ka mõnel meist on parem olla „kapis“ nagu lillel potis. Ma siiski usun, et enamus meist tahaks ajada oma juured sügavamale ja sirutada oksad kõrgemale, kui pott võimaldab. Olenemata eelistustest vajame kõik kasvamiseks toitu.

Üks AIDS-i põdev sõber oli sunnitud iga paari päeva tagant istuma tilguti all, saamaks ravimit, mis teda tervena hoidis. Kui sõbralt küsiti, kas see koormab teda, selgitas ta, et esiteks võib ta ilma selleta ära surra ja teiseks annab see talle võimaluse puhata ja lugeda.

Meie elujõud ja suutlikkus sõltuvad samuti Kristusega „istumisest“ ja Kristuse varade ammutamisest. See tähendab toetumist müstilisele Kristusele, kes kõneleb meiega pühakirjas ja Kristuse ihus - kirikus. See kirik võib olla geisõbralik kogudus, geikristlaste tugirühm või toetavate kristlaste võrgustik.

Jää minusse, Jeesus Kristus, nii nagu mina jään Sinusse.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994