Osadus - 07. oktoober

Ja Jeesus ütles neile: "Tulge omaette üksildasse paika ja puhake pisut!", sest tulijaid ja minejaid oli palju ja neil polnud parajat aega süüagi.

Markuse 6:31

Suurem osa meist tegutseb päevast päeva, püüdes võimalikult palju korda saata. Paljud meist tormavad kogu elu, üritades saavutada ja kogeda nii palju kui võimalik. Me võitleme päevast päeva paljude isiklike ja ühiskondlike puhkamise takistustega. Mõned meist põgenevad surma eest. Me tõttame jätma endast maailma mingit märki, pärandit.

Keset oma elu nimel askeldamist on meil vaja puhata Jumalas. Püha Augustinus palvetas: „Rahutu on meie süda, kuni ta leiab rahu Sinus.“

Inimesed kipuvad hingeldama. Olles erutunud, hirmul või ärevil, muutub meie hingamine kiireks ja pinnaliseks. Mediteerimine algab sügavate hingetõmmetega, mis aeglustavad meie hingamist ja keha rütme. See vähendab pinget ja avab meie ihud tervenemisele, Jumalaga üksolemisele.

Kujutledes Jumala endasse võtmist iga hingetõmbega, hakkame tundma Jumala ligiolekut igapäevastes asjades. Osadus ei piirdu armulaua leiva ja veiniga. Ergas süda on osaduses hingates ja puhates. Ja pidagem meeles, et vaimuelus ei ole finišijoont.

Rahu Jumal, anna mulle puhkust oma armukätel.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994