Konverentsil arutletakse religiooni ja seksuaalse orientatsiooni teemadel

Reedel ja laupäeval, 8.-9. oktoobril toimub Tallinna Tehnikaülikooli inimõiguste keskuse eestvedamisel konverents "Erinevus rikastab", mille ühe osana käsitletakse ka seksuaalse orientatsiooni ning religioosse kuuluvuse pingevälja.

Laupäevasel paneeldiskussioonil "Seksuaalne orientatsioon ja usk", arutletakse, millised on olnud teoloogilised debatid usuühenduste õiguste üle diskrimineerida inimesi homoseksuaalsuse tõttu, seda Soome ja Islandi näidetel. Vestlusringis osalevad Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku reservõpetaja Lagle Heinla ja emeriitõpetaja Heino Nurk, kes on ka Usuteaduse Instituudi lektor ning Geikristlaste Kogu juhatuse liige.

Välisriikide kogemustest räägivad Soome Evangeelse Luterliku Kuopio piiskopkonna dekaan Sakari Häkkinen, Islandi Ülikooli usuteaduskonna professor ja eetikakomitee esimees Einar Sigurbjörnsson ning Läti Ülikooli usuteaduskonna süstemaatilise ja praktilise usuteaduse osakonna juhataja Juris Calitis. Paneeldiskussiooni modereerib Sotsiaalministeeriumi soolise võrdõiguslikkuse osakonna peaspetsialist Christian Veske.

Konverents toimub TTÜ inimõiguste keskuse võrdse kohtlemise kampaania "Erinevus rikastab" raames. Kampaania eesmärgiks on suurendada Eesti ühiskonna teadlikkust võrdsest kohtlemisest ning võidelda sallimatuse vastu. Kampaania keskendub 2010. aastal peamiselt rassismi ja homofoobia vastu võitlemisele.