Saksa Evangeelne Protestantlik Kirik laulatas kiriklikult geipaari

Saksa Evangeelne Protestantlik Kirik viis läbi oma esimese samasoolise paari laulatuse. Tsiviil-liidus olevad Rüdiger ja Christoph Zimmermann laulatati Frankfurti lähistel Seligenstadtis sel nädalavahetusel.

Saksamaal ei tunnistata veel samasooliste abielu, seega ei muutnud tseremoonia nende legaalset staatust.

Juunis teatas Saksa Evangeelne Protestantlik Kirik, et hakkab pühitsema samasooliste abielusid ning kannab need kiriku registrisse. Varasemalt oli kirik samasoolisi paare õnnistanud, kuid mitte ühendanud abiellu. Samasooliste tsiviil-liidud on Saksamaal olnud lubatud aastast 2001 ning samasoolistele paaridele on tagatud heteropaaridega võrdsed õigused, väljaarvatud adopteerimise ja maksuseaduse vallas.

Saksa Evangeelse Protestantliku Kiriku samm pühitseda mitteheteroseksuaalseid ja mitteabielulisi liite sai kriitika osaliseks Saksa Katoliku Kiriku poolt. Saksa Evangeelse Protestantliku Kiriku nõukogu esimees Nikolaus Schneider ütles vastuseks, et kuigi nad peavad abielu mehe ja naise vahel koos lastega ideaalseks peremudeliks, on siiski teineteisele pühendumine, võrdsus ja vastastikune hoolekanne tähtsamad väärtusliku suhte määratlemisel. Schneider juhtis tähelepanu ka sellele, et Saksa protestantliku kiriku jaoks on abielu pigem 'maine asi' kui religioosne sakrament.

Saksa Katoliiklaste Keskkomitee president Alois Glück peab protestantliku kiriku otsust võrdsustada teistsugused suhted heteroseksuaalse abieluga sõnumi saatmiseks, nagu oleks kõik võimalik ja võrdväärne.

Veebruaris teatas Saksamaa valitsus, et kaalub samasooliste paaride õiguste laiendamist, kuid juunikuus Saksamaad külastanud USA president Barack Obama kutsus üles geipaaridele täielikku võrdsust andma.

Illustratiivne foto: David M. Goehring