Rootsi kirik ei kavatse muuta oma otsuseid, isegi kui koostöö teiste kirikutega lõpeb

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/views.module on line 879.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 25.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.

Rootsi kiriku oikumeeniliste suhete ­sekretär Christopher Meakin kinnitas, et koostöö­leping Etioopia luterliku kirikuga on lõpetatud. Meakin lisas, et nad ei jaga Etioopia kiriku arusaama, mille kohaselt homoseksuaalsus on patt, ega kavatse muuta oma varasemaid otsuseid.

Christopher Meakini sõnul on suhete katkemine Etioopia kirikuga Rootsi kiriku misjonitööle vaimselt, emotsionaalselt ja praktilises mõttes hoop, kuna koostöö oli kestnud pikka aega, vahendab Meie Kirik Soome väljaannet Kotimaa24. „Olime selle võimalikkusest juba paar aastat teadlikud, ent mõistagi lootsime, et taolisesse olukorda ei jõuta,“ ütles Meakin.

Etioopia luterlik kirik otsustas tänavu katkestada armulaua­osaduse nii Rootsi kui Ameerika evangeelse-luterliku kirikuga (ELCA), kuna mõlemas kirikus laulatatakse või õnnistatakse homopaare ja aktsepteeritakse homosuhtes elavaid vaimulikke. Sellest otsusest tulenevalt lõpetas Etioopia kirik nimetatud kirikutega igasuguse koostöö ja ka rahalise abi vastuvõtmise.