Lesbi-, gei-, biseksuaalsete ja transsooliste kristlike gruppide Euroopa foorumi üleskutse rooma-katoliku kiriku kardinalidele

Lesbi-, gei-, biseksuaalsete ja transsooliste kristlike gruppide Euroopa foorum, mis esindab 46 liikmesgruppi 22 Euroopa riigis ning anglikaani, katoliku, õigeusu ja protestantlikes konfessioonides, tervitab tema pühaduse paavst Benedictus XVI otsust lahkuda täna oma ametist.

Me palvetame tõsiselt kardinalide eest, kes kogunevad konklaavi valima tema järglast, väljendades soovi, et nad võtavad arvesse mitmekesise seksuaalse orientatsiooni ja seksuaalse identiteediga kristlaste vajadusi ja tegelevad homofoobiaga, mis on rajatud religioossete tekstide vääritimõistmisele.

Michael Brinkschröder, katoliiklane ja foorumi meessoost kaaspresident, mainis, et „viimastel aastatel on alustatud dialoogi paljude rooma-katoliku kiriku piiskoppidega, kes on valmis avalikult neid küsimusi meiega arutama. Me loodame, et uus paavst lubab ja julgustab selle kõneluse jätkumist ning arenemist nii, et katoliiklased kogu oma mitmekesiduses võiksid täielikult osaleda kiriku elus“.

Lisainfo: Michael Brinkschröder, e-post michael.brinkschroeder[at]web.de.

http://www.euroforumlgbtchristians.eu/index.php/european-forum/statement...