Raamat „Homoseksuaalsus õigeusu kirikus“

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/views.module on line 879.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 25.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.

Arutelu geide ja lesbide lülitumisest õigeusu kiriku tegevusse algas sootuks teisiti kui see toimus katoliku, anglikaani ja protestantlikes kirikutes. Ehkki kohalikud kogudused kuulutasid, et homoseksuaalsus on patt, polnud see kinnitus ega õigeusu kiriku ametlik seisukoht. Mõnedes kogudustes keelasid vaimulikud suhelda nende usklikega, kes olid homoseksuaalsetes suhetes. Teistes kogudustes järgisid preestrid aga printsiipi „ära küsi – ära räägi“ nende homode suhtes, keda nad teadsid kuuluvat kirikusse. Vahel suhtuti isegi positiivselt monogaamsetesse geipaaridesse, vahendab ukraina geikristlaste veebileht Gaycredo.

Raamat „Homoseksuaalsus õigeusu kirikus“ (Homosexuality in the Orthodox Church) sisaldab lugusid õigeusklikest kristlastest ja nende perekondadest, ühe Ukraina õigeuskliku vaimuliku elust, organisatsiooni Axos (õigeusklikud LGBT-kristlased USA-s) lühikst ajalugu ning materjale homoseksuaalsuse kohta õigeusu kirikus. 

Raamatut saab osta Amazoni veebipoest nii paberväljaandena kui ka e-raamatuna