Õigeusu kiriku piiskop kirjutas raamatu, mis kutsub venekeelseid geisid saama sõbraks kirikuga

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/views.module on line 879.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 25.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.

Amazon Kindle'is ilmus vene ja inglise keeltes LGBT kogukonna liiikmetele mõeldud uus elektrooniline raamat nimetusega „LGBT Jumala lapsed Ukrainas, Venemaal, Valgevenes ja Moldovas: homoseksualsus pole patt, saatana temp ega psüühiline haigus“. Selle teose autoriks on õigeusklik piiskop, kes eelistab jääda avalikkusele tundmatuks.

Võimalik, et see on esimene sedalaadi õigeusu taustaga raamat Ida-Euroopas, milles on positiivne lähenemine homoseksuaalsusele lähtuvalt religioossetest, kultuurilistest, vaimsetest ja poliitilistest vaatenurkadest. Raamat on kirjutatud küsimuste ja vastustena ning puudutab paljusid probleeme, mis tekivad homoseksuaalsetel inimestel endistes nõukogude vabariikides, vahendab portaal gay.ru.

Raamatus esitatakse ka näiteks küsimusi: kas siis tõesti sattuvad LGBT kogukonna inimesed põrgusse; on siis HIV karistus Jumala poolt; mida teha, kui oled jõudnud arusaamisele, et kuulud LGBT kogukonda jne. Ehkki need küsimused on Läänes juba ammu läbimõeldud ja neile on leitud vastused, vaatleb nimetatud väljaanne neid Ida-Euroopa kultuurilises perspektiivis. Teoses on olemas ka viiteid poeetidele ja filosoofidele Venemaalt, Ukrainast, Valgevenest ning Moldovast.

Raamat on kirjutatud vene keeles ning sellest on olemas täielik tõlge inglise keelde. Autor on veendunud, et see töö leiab vastukaja Ida-Euroopa LGBT kogukonnas nende seas, kes „elavad vaikset elu, isolatsioonis, lootusetuses, aga ka nende hulgas, kes väliselt elavad „uhkuses“. Raamat on saadaval Amazon.com kaudu.