2011. aasta rahvaloendus "Igaüks loeb!" arvestab ka samasoolisi perekondi

Rahva ja eluruumide loenduse küsimused aitavad kokku lugeda ka Eesti samasoolised perekonnad. "Samasooliste kooselu on võimalik kirja panna ja hiljem soovi korral rahvastiku põhitunnuste osas analüüsida," teatas teabe- ja elustiilikeskuse HMSX järelepärimisele Statistikaameti rahva ja eluruumide loenduse projektijuht-talituse juhataja Diana Beltadze.

Prooviloenduse käigus 31. detsembrist 2009 kuni 31. märtsini 2010 ei õnnestunud loendada samasoolisi perekondi. Vastavasisulise märgukirja tegid toona rahvaloenduse talitusele nii Eesti Gei Noored (EGN) kui ka HMSX. Statistikaamet on Beltadze kinnitusel läbi analüüsinud klienditoele esitatud teemad. Saadud andmete analüüsi tulemusel täiendati REL2011 töökorraldust ning tehti tagasisidest lähtudes ka parandused.

"Rahvaloendus on nagu pildi tegemine kogu rahvast. See pilt näitab, kui palju meid on, mis vanusest ja rahvusest, milliste oskustega me oleme, kui palju on meie peredes lapsi ning millistes tingimustes me elame. See pilt näitab, kuidas oleme võrreldes varasemate aegadega muutunud," ütles Diana Beltadze.

REL2011 loosungiks on "Igaüks loeb!". Rahva ja eluruumide loendus viiakse läbi 2011. aasta vana-aasta õhtu seisuga.

Foto David M. Goehring