Soome luterlikus kirikus ollakse valmis toetama Eesti geikristlasi

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/views.module on line 879.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 25.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.

Soome luterliku kiriku koolituskeskuses Järvenpääl kogunev esmakordne seksuaalvähemuste vikerkaarefoorum, mis kestab 15.–16. oktoobrini, keskendub muuhulgas küsimusele, kuidas toetada geikristlasi Balti riikides, sealhulgas Eestis, vahendab Meie Kirik portaali Kotimaa24.fi. Arenguid Rootsis tutvustab piiskop Martin Lind, olukorrast Eestis ja Eesti kirikus kõneleb endine EELK vaimulik Heino Nurk, kes tagandati ametist seksuaalse sättumuse tõttu.

„Suhtumises seksuaalsesse paljususse ja erinevustesse on Soome luterlik kirik muutusteprotsessi keskel,“ märkis praost Liisa Tuovinen. „Nüüd, mil Soomes on päevakorras küsimus võrdõiguslikust abielust, on kasulik õppida sellest kogemusest, mis Rootsi kirikul on vastavast protsessist. Meil pole kirik veel suutnud enamat kui anda ebamäärane luba palvetada koos oma paarisuhte registreerinute ja nende omastega.“

„Balti riikides, ka Eestis, on seksuaalvähemuste õigused kirikutes peaaegu olematud. Kokkutuleku üheks küsimuseks on, kas me saame nende toetamiseks midagi ära teha,“ rääkis Tuovinen väljaandele Kotimaa.