Geikristlaste foorumit Peterburis saatis ähvarduste rünnak

16.-18. septembril peeti Peterburis IV Ida-Euroopa ja Kesk-Aasia LGBT kristlaste foorum. Tänavu oli peateemaks Jeesuse tõotus oma järgijatele: „... ning keegi ei kisu neid minu käest“ (Jh 10:28).

Need sõnad osutusid prohvetlikeks selle foorumi kohta. Niipea, kui levis teade foorumi korraldamisest, hakkasid organiseerijad saama ähvardusi ja kõikvõimalikel radikaalsetel veebilehtedel avaldati ähvardusi Foorumi aadressil. Üks pahatahtlik isegi registreerus osavõtjana ning kui kinnises ringis teatati osalejatele toimumispaik, ilmus see kohe ka samadele radikaalsetele veebilehtedele koos üleskutsetega vägivallaks Foorumil osalejate vastu. Viha kõrgpunktiks oli 17. septembril saabunud pommiähvardus toimumispaika. Selle tulemuseks oli ühe hotellitöötaja sedavõrd halb enesetunne, et ta tuli viia haiglasse. Need sündmused näitavad veel kord homofoobia ühiskonnaohtlikkust, mitte ainult LGBT toetajatele vaid ükskõik kellele.

Vaatamata kõigile vahejuhtumitele täideti foorumi programm täies ulatuses - toimusid ümarlauad, töötoad, loengud ja jumalateenistus. Sel aastal tuli kokku üle 40 inimese Venemaalt, Ukrainast, Moldovast, Kõrgõstanist, Eestist, Norrast, Šveitsist, Itaaliast, USA-st ja Kanadast.

Foorumil võeti vastu resolutsioon LGBT kristlastele, usuühendustele ja LGBT kogukonnale. Nagu varemgi, korraldasid Foorumi LGBT teenistus „Nuntiare et Recreare“ (Peterburg), Ukraina LGBT kristlaste liikumine (Kiiev) ja LGBT kristlaste grupp „Maailma valgus“ (Svet mira, Moskva).