Osadus - 05. oktoober

Jeesus aga, kisendades taas valju häälega, heitis hinge. Ja ennäe, templi vahevaip kärises ülalt alla kaheks ja maa värises ja kaljud murdusid.

Matteuse 27:50-51

Jeesus elas ja suri selleks, et meie võiksime üks olla Jumalaga. Jumalaga üksolemine on lunastuse mõte. See on Piibli lugu. Jumal kõnnib meiega Eedeni süütuses, päästab meid veeuputuse kaudu ja nüüd ristimises, päästab meid rõhumisest, telgib meiega kõrbes, kirjutab käsu esmalt kivisse ja siis meie südametesse, juhib meid tõotatud maale ja Jumala riiki, elab ühena meie hulgas Jeesuses Kristuses ja on nüüd meiega Püha Vaimu osaduses.

Kardin, mis eraldas kõige pühamat paika – kus Jumalat arvati elavat – ülejäänud templist, pole enam vajalik. Kardin, mille taha võis minna ainult ülempreester, ei eralda meid enam Jumalast. Kristuses on Jumal nüüd meie sees.

Etty Hillesum, noor juudi naine, kes koges holokausti õudusi, mõistis Jumala kättesaadavust. Ta kirjutas saabuvast vangistusest: „Alati on üleval väike tükike taevast ja alati on küllalt ruumi panna käed palveks kokku.“ („Katkestatud elu“ (An Interrupted Life), New York, Simon & Schuster, 1985, lk 190).

Kõik, mida me tõesti vajame, Jumal, on kaitsta kindlust sinu jaoks iseendis ja teistes.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994