Kutsumine - 29. september

Mina, kes olen vang Kristuse pärast, kutsun teid üles elama selle kutsumise vääriliselt, millega te olete kutsutud, kogu alandlikkuse ja tasadusega, pika meelega, üksteist sallides armastuses, ning olles usinad rahusideme kaudu pidama Vaimu antud ühtsust.

Efeslastele 4:1-3

Meil on kalduvus üle töötada. Me tahame inimestele meeldida ja ajame ennastunustavalt õiget asja. Me tahame, et inimesed suhtuksid meisse lugupidavalt ja töötame meeletult ükskõik, mida tehes. Me tahame niiväga inimeste tähelepanu, et teeme pööraseid asju, nii populaarseid kui vaenulikke.

Mõnel meist on vaja maha rahuneda!

Ühel alal aga oleme kõik kutsutud üle pingutama. Paulus kirjeldas seda, kui ta istus oma usu pärast vangis. Elada „selle kutsumise vääriliselt, millega me olete kutsutud,“ pole kerge, sest me oleme kutsutud ühendama seksuaalsust ja spirituaalsust, kirikut ja lesbi- ning geikogukonda „rahusideme kaudu.“

Niivõrd kui mina või meie võime kõnelda „meie-nemad,“ on kirik „meie.“ Nii struktuuri sees kui sellest väljaspool on kirik usklike osaduskond, millest ei meid ega neid ei või välja arvata. Me oleme „kutsutud üheks lootuseks oma kutsumise poolest“ nagu kirjutas Paulus järgmises salmis.

Õnnista meie nägemusi ühtsusest ja rahuteenistust.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994