Kutsumine - 27. september

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/views.module on line 879.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 25.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.

Ja nad tulid uuesti Jeruusalemma. Ja kui Jeesus kõndis pühakojas, astusid ülempreestrid ja vanemad ta juurde ja ütlesid talle: "Millise meelevallaga sa seda kõike teed? Või kes on andnud sulle selle meelevalla, et sa seda teed?"

Markuse 11:27-28

Ma lähtun Garrison Keillori mõtteterast, et kergem on saavutada andestust kui lubamist.

Üks vana gei kirikujuht oli intensiivravis pärast rasket südamerabandust. Kuna nii paljudele meist on keelatud ligipääsu intensiivravi osakondadesse oma kallimate ja sõprade juurde, sest me pole „lähimad“ sugulased või vaimulikud, sõitsime koos sõbraga New Yorgist New Jerseysse olemata kindlad, kas me saame näha oma sõpra. Me teatasime õdedele, et me oleme vaimulikud, kuid ei lisanud, et kirik pole kunagi olnud valmis meid ordineerima. Virilalt naeratades ütles õde: „Minge edasi. Tal on käinud juba palju vaimulikke sel nädalavahetusel.“

Kui ma lahkusin oma töökohalt kirikus, et anda teed ordineeritud juhile oma ilmikjuhtimise asemel, ütles üks sõber mulle: „Hästi, nüüd me saame tõelise vaimuliku.“ Isegi geikogukonnas pani minu tunnistuse puudumine kahtlema minu volitustes.

Meie volitus on Jumala antud. Kui kirik on valmis seda kinnitama, on see ikkagi Jumala and.

Sina oled meie ülim autoriteet, Püha Jumal. Kinnita meid!

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994