Kutsumine - 19. september

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/views.module on line 879.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 25.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.

Ära karda, sest ma olen sind lunastanud,
ma olen sind nimepidi kutsunud,
sa oled minu päralt!
Kui sa lähed läbi vee,
siis olen mina sinuga,
ja kui sa lähed läbi jõgede,
siis ei uputa need sind;
kui sa käid tules,
siis sa ei põle
ja leek ei kõrveta sind.

Jesaja 43:1-2

Vastamine kutsele teenida Jumalat ei tähenda turvalisust. See tähendab, et Jumal tuleb meiega. Me läheme siiski läbi jõgede ja kõnnime läbi tule, kuid need ei uputa meid ega kõrveta meid.

Seda lauset kirjutades rabas mind selle ülbus. Ma tean naist, kes kaotas oma usu, kui tema mehel oli insult, mis muutis ta vaimselt lapseks. Ma tean teist naist, kes eemaldus Jumalast, kui ta mees noorelt suri ning ta jäi üksi kasvatama kolme last. On koormaid, mis tunduvad liiga rasked kanda, ja parem on mitte kohut mõista kellegi kogemuse üle. Mõned upuvad ja kõrbevad.

Ma kordan vaid, mida Jumal tõotas Jesajale. Jumala kindel kavatsus on olla meiega igas kriisis, mitte niivõrd kaitsja kui juhina. Igapäevane palveaeg on minu jaoks parim viis seda juhti oma silmas pidada. Aga kui tundeb, et palve ei aita, usaldan ma lihtsalt, et kuulun Jumalale.

Sa oled mind nimepidi kutsunu ja ma olen sinu oma. Sina oled mind lunastanud, mul pole midagi karta.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994