Austraalia passides on nüüd kolm soo võimalust: „mees“, „naine“ ja „määratlemata“.

Austraalia valitsus teatas 15. septembril, et uute eeskirjade kohaselt, kõrvaldamaks diskrimineerimist transsooliste inimeste vastu, on Austraalia passides nüüd kolm võimalust soo kohta: „mees“, „naine“ ja „määratlemata“.

Transsoolised ja ebaselge sooga inimesed saavad nüüd märkida oma „X“, kui nende valikut toetab arsti otsus. Varem oli võimalus valida „mehe“ ja „naise“ vahel ning inimesed ei saanud vahetada passis oma sugu ilma soovahetusoperatsioonita, vahendab AP.

Senaator Louis Pratt, kelle partner sündis naisena ja määratleb ennast nüüd mehena, ütles: „Reform on suur edasiminek reisijate jaoks, keda lennujaamades kuulatakse üle ja vahistatakse, sest nende väljanägemine ei vasta nende ametlikule soole. „X“ on tõesti oluline, sest on inimesi, kes on geneetiliselt ebaselge sooga ja kellele sündimisel omistati üks või teine sugu.“

Välisminister Kevin Rudd ütles, et uued eeskirjad kõrvaldasid diskrimineerimise sooidentiteedi ja seksuaalse orientatsiooni alusel. „See muudatus teeb elu kergemaks ja vähendab märgatavalt administratiivset taaka seksuaalsuse ja soo poolest erinevate inimeste jaoks, kes tahavad, et pass oleks vastavuses nende soo ja keha välimusega,“ ütles Rudd.

Peaprokurör Robert McClelland ütles, et kuigi see muutus puudutab väheseid austraallasi, on see nende jaoks tähtis, kuna võimaldab neil reisida ilma diskrimineerimiseta.