Kutsumine - 15. september

„Vaata silmaga, sest üle selle Jordani sina ei lähe. Ja anna Joosuale käsk ja kinnita teda, sest tema läheb üle selle rahva ees ja tema annab neile pärisosaks maa, mida sa näed!"

5. Moosese raamat 3:27-28

Paljud meist, kes on kutsutud teenima, näevad Tõotatud Maad vaid kaugelt, nagu Jumal siin Moosesele teatab. Ent nagu kirjutas Reinhold Niebuhr, ükskõik, mis on väärt oma elu pühendamist, nõuab rohkem kui ühe eluaja, et seda saavutada.

Heidutatuna äsjastest arengutest kirikus ja ühiskonna jätkuvast vastupanust, tulin mõttele, et olen olnud meie liikumises kakskümmend aastat. Siis taipasin ma, kakskümmend on ainult pool neljakümnest aastast, mis iisraellased rändasid Tõotatud Maale. Niisiis, ütlesin ma endale, ehk tuleks oodata veidi kauem.

Marj Adler, mu armas sõber, kes oli kunagi tegev kiriku naisteliikumises, küsis, mida ma arvan tulevikku toovat. Siis koitis mulle, et minu pikaealisus liikumises oli nii õnnistus kui vastutus. Ma olen näinud aeglast, üha lisanduvat muutust, mistõttu tagasilöögid pole jahutanud mind niipalju, kui nooremaid aktiviste. Kuid ma olen ka näinud, kui aeglaselt on kantslid avanenud naistele ja mustanahalistele veel kaua pärast seda, kui kirik kiitis heaks nende teenimise. Isegi kui me „võidame,“ kulub täieliku aktsepteerimiseni veel põlvkondi.

Vägev Vabastaja, anna meile hetk näha Tõotatud Maad, millega julgustada neid, kes meile järgnevad.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994