Kutsumine - 14. september

Aga teie vaadake iseennast: minu pärast antakse teid ülemkohtute kätte ja teid pekstakse sünagoogides ning seatakse maavalitsejate ja kuningate ette, tunnistuseks neile.

Markuse evangeelium 13:9

Lynch tõmmati kapist välja, kui ta oli vastamas kutsele saada ordineeritud vaimulikuks. Üks tasakaalutu ema murdis sisse oma poja korterisse ja leidis Georgi kirjad, mis toetasid tema usu ja seksuaalsuse lõimumist. Ta saatis kirjad Georgi seminari, kust need omakorda saadeti tema vaimulikuks valmistumist juhendavale komisjonile. Kiuslikud kirikujuhid ei piirdunud tema väljaviskamisega, vaid keelasid tal ka üle minna enam aktsepteerivasse komisjoni.

Nüüd teenib ta oma kirikut vabatahtlikuna selle rahutegemisprogrammis ja vaimulikke juhtiva komisjoni esimehena. Kuid talle endale ei anta võimalust teenida elukutselise vaimulikuna.

Kuitahes vihaseks see lugu ka meid ei teeks, on see vaid üks tuhandetest, mida ma olen kuulnud ja üks kümnetest tuhandetest, mida me üheskoos oleme kuulnud. Nagu Jeesus hoiatas, seab meie kutse meid ohtu. Kuid see kutsub ka kirikut patukahetsusele elude pärast, mida see on kahjustanud ja hävitanud. Jeesus jätkas: „Ja kõigile rahvaile peab enne kuulutatama evangeeliumi“ (13:10). See tähendab, et ka vikerkaarerahvale.

Kutsu välja meie viha, vägeva kire Jumal, et meie tuli võiks puhastada, mitte hävitada kirikut.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994