Kutsumine - 12. september

Naine vastas: "Mul ei ole meest." Jeesus ütles talle: "Sul on õigus, kui sa ütled: "Mul ei ole meest", sest kuigi sul on olnud viis meest, ei ole see, kellega sa praegu elad, sinu mees. Seda sa oled õigesti ütelnud."

Johannese evangeelium 4:17-18

Pärast minu autobiograafilise raamatu „Ebaharilik kutsumus“ (Uncommon Calling) ilmumist kutsus üks mittegei vaimulik mind üleriiklikul kiriklikul kokkutulekul kõrvale, et jagada oma mõtteid. Ta ütles mulle, et tema arust oli raamat hea, välja arvatud see, et ma tugevdasin kujutlust geide promiskuiteetsusest.

„Kuidas nii?“ küsisin ma. Ta ütles: „Sa räägid oma raamatus mitmest erinevast suhtest. Ma tean, et sa ütlesid, et need lõppesid selliste asjade pärast nagu homofoobia, kuid see võib just tugevdada minu koguduse arvamust homoseksuaalsusest.“

Ma vastasin: „Kas sa tahad mulle öelda, et heterotel ei ole mitut suhet enne, kui nad leiavad õige inimese?“ Heteroseksuaalsete lahutuste arvu järgi võinuks ma lisada, et heterod on sama kehvad „õige“ inimese leidmisel nagu meie!

Jeesus ei näi hoolivat sellest, et samaaria naisel oli olnud viis meest ja mehega, kellega ta elas, ei olnud ta abielus. Ta ei öelnud naisele: „Mine, ja ära tee enam pattu.“ Ta pakkus talle elavat vett, mis võiks kustutada tema ilmse janu armastuse järele.

Jeesus, sina tunned meid sisemust ja välimust, minevikku ja tänapäeva. Anna meile elavat vett, et kustutada janu armastuse järele.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994