Ameerika Psühholoogide Assotsiatsioon võttis vastu resolutsiooni täieliku abieluvõrdsuse toetuseks

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/views.module on line 879.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 25.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.

Ameerika Psühholoogide Assotsiatsioon (APA, American Psychological Association), mis on maailma suurim psühholoogide organisatsioon, avaldas augustis taas toetust samasooliste paaride täielikule abieluvõrdsusele. Kinnisel hääletusel oli häälte suhe 157:0.

„Paljud geid ja lesbid, samuti nagu heteroseksuaalsed, soovivad luua stabiilseid, kauakestvaid ja pühendunud intiimsuhteid ja on edukad seda tehes,“ on kirjutatud resolutsioonis.

Täielikku abieluvõrdsust toetava resolutsiooni vastuvõtmine kinnisel hääletusel näitab taas, et täielik võrdsus seaduse ees ei ole mitte ainult olemuselt õige, vaid sellest on kasu ka inimeste tervisele, sest see tugevdab perekondi ja loob stabiilseid kogukondi, vahendab HRC.

APA on varemgi arutanud LGBT kogukonna küsimusi. Aastal 2009 avaldas APA raporti nn „reparatiivteraapia“ kohta, järeldades, et püüded muuta inimese seksuaalset orientatsiooni pole mitte ainult edutud, vaid võivad olla kahjulikud ja põhjustada vaimset ängistust.

APA toetab ka samasooliste paaride teise vanema lapsendamisõigust.