Kutsumine - 01. september

Vaadake, vennad, iseendid, millistena te olete kutsutud: mitte palju tarku inimeste meelest, mitte palju vägevaid, mitte palju kõrgest soost.

1. korintlastele 1:26

Paljusid meist pole ka kutsutud „suurteks“ tegudeks, mille tõttu me satuksime päevauudistesse või Phil Donahue jutusaatesse.

Sageli me ei tea, et väiksemgi külalislahkuse, helduse või armastuse teol võib olla maailmas vastukajasid. AIDSi vaibal (AIDS Quilt) leidsin ma oma sõbra Chris Chlanda (mälestus)lapi. Tema külalislahkuse tegu mõjutas kogu minu konfessiooni. Kui me mõlemad olime üliõpilased Yales, korraldas ta õhtusöögi, et ma võiks kohtuda John Boswelliga, kes tollal kirjutas oma raamatut „Kristlus, sotsiaalne tolerants ja homoseksuaalsus“ (Christianity, Social Tolerance, and Homosexuality). Selle tulemusel korraldasin Presbüterliku Töögrupi Homoseksuaalsuse Uurimiseks, kus ma tegutsesin, kohtumise Boswelliga ning tema uurimustöö mõjus hästi meie töö tulemustele.

Ma julgen öelda, et Chrisi elu oli täis paljusid taolisi sündmusi, mis andsid maailmale parema tuleviku. Isegi tavalistes oludes ja tavaliste vahenditega annab meie kutsumine midagi muuta ebatavalisi tulemusi.

Jumala Vaim, las ma pean igapäevaseid võimalusi kutseks aidata sind tuua sinu armastuse riiki.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994