Kutsumine - 02. september

Ja Issand rääkis Moosesega, öeldes: "Räägi Aaroniga ja ütle: Ükski su järglasist nende tulevastes põlvedes, kellel on mingi viga, ei tohi tulla ohverdama oma Jumala leiba.

3. Moosese raamat 21:16-17

Enam-vähem kõik, kes täna teenivad vaimulikena, osutuksid kõlbmatuks leviitide seaduse rangete preestriameti nõuete järgi. Iga füüsiline või moraalne puudujääk tähendas tagasilükkamist. Ja naistel polnud üldse asja.

Mis seal imestada, kui kristlus avas uksed laiemaks teenimiseks, et ikka vaieldi vahel, kes on kõlbulik. Esimene kiri Timoteosele ei luba naisel õpetada ega mehe üle valitseda (2;12), peab orje teise järgu usuinimesteks (6:1), kuid vaidleb nende vastu, kes mõtlevad üleolevalt Timoteose noorusest (4:12).

Minu sõpradest abielupaaril, kes mõlemad on vaimulikud, on tütar. Ta mängis vannis oma nukuga. „Temal on laps,“ ütles ta. Ema küsis kaasa mängides: „On tal poiss või tüdruk?“ „Mitte kumbki,“ vastas tüdruk, „ta on vaimulik!“ Tema jaoks oli kantsel soovaba.

Kuid on neid, kelle jaoks naised ja geid esindavad soovimatut seksuaalsust kantslis, kuna samas, irooniliselt, kenad meespastorid karismaga naudivad kirikus edukaid karjääre. Meie kutsumine esitab väljakutse näilisele vaimuliku ameti aseksuaalsusele.

Las ma ammutan maa ja oma ihu vägesid, et teenida sinu Ihu, Kristus.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994