Kutsumine - 03. september

Aga Issand ütles Saamuelile: "Ära vaata ta välimusele ja pikale kasvule, sest ma olen jätnud tema kõrvale! Sest see pole nii, nagu inimene näeb: inimene näeb, mis on silma ees, aga Issand näeb, mis on südames."

1.Saamueli raamat 16:7
 
Televisioonisaates „Ristteed“ (Crossroads) külastavad kaks veetlevat, hea välimuse ja riietusega meest väikest linna. Mõlemad väidavad, et nad on Jumala inglid. Tahtes teada, kumb neist on Jumalast, laseb linnarahvas neil võistelda üksteisele otsa vaatamises. Nende vaimuliku võitluse välja ümber on tõmmatud ring. Kes pilgutab silma või vaatab kõrvale, on kindlasti kuradist.
 
Väike tüdruk, kes ei tea, mis toimub, jookseb ringi sisse. Vaimsed jõud paiskavad ta pikali ja üks mees pöördub teda kinni püüdma, kui ta kukub. Dilemma jääb lahendamata: mõned usuvad, et see, kes ära pöördus, on Saatanast, teised usuvad, et kuna tema oli ainuke, kes hoolis väikesest tüdrukust, on ta Jumalast.
 
Välimus petab. Me teame seda kogukonnas, kus välimus on nii tähtis. Võluvad, hea välimuse ja riietusega ei pruugi olla head meie vastu ega meie suhtes. Sama kehtib ka vaimuliku ameti kohta. Need, kes meid teenivad, ei pruugi kohe olla äratuntavad kui inglid või isegi „vaimulikud.“
 
Nii, nagu Vaim hoidis Saamueli võidmast valet Iisai poega Iisraeli kuningaks tänases kirjakohas, aitab ta meil ära tunda, kes on pühitsetud meid teenima.

Õpeta mind vaatama inimese südamesse oma Vaimu pärast.
 

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994