Malaisia esimene avalikult gei pastor abiellus New Yorgis

Malaisia esimene avalikult gei pastor Boon Lin Ngeo abiellus New Yorgis 31. augustil, Malaisia iseseisvuspäeval oma ameeriklasest partneriga, vahendab CNN. Ta ütles, et valis selle kuupäeva, meenutamaks teistele, et „meil tuleb võidelda oma õiguste eest ja olla sõltumatu igasugusest rõhumisest.“

Malaisias on sodoomia ja „lihalik loomuvastane vahekord,“ milleks peetakse ka homoseksuaalsust, karistatav vangistusega kuni kahekümneks aastaks ja piitsutamisega. Malaisia Inimõiguste Komisjon keeldus CNN-ile kommenteerimast geiabielu. Avalike suhete kõneisik ütles, et see on „väga tundlik teema ja mitte üldine elustiil.“
 
Nii pastor Ngeo (41) kui tema kihlatu, Broadway produtsent Phineas Newborn III (47), on olnud varem abielus naisega ning lahutanud oma esimese abielu. Ngeo ütles, et paljud geid varjavad end heteroseksuaalses abielus eelarvamuste, diskrimineerimise, sotsiaalse ja perekondliku surve tõttu, elades kaksikelu, mis ei tee head kellelegi. Ta väidab, et selline diskrimineerimine haavab paljusid heteroinimesi. Alguses uskus temagi, et ta naine oli saadetud talle nagu Jumala ingel, kes vabastaks ta homoseksuaalsuse patust. Kuigi nad olid head sõbrad, jäi neil millestki puudu.
 
Ta läks Ameerika Ühendriikidesse 1998. aastal - oma teisel abieluaastal - sotsioloogiat ja religioonilugu õppima. Seal hakkas ta nägema kristlust ja Piiblit uue nurga alt ning taipas, et on olemas palju teolooge ja teoloogiaid, mis erinevad kristlikust fundamentalismist. 2001.aastal läks ta New Yorgi Ülikooli doktorantuuri ning hakkas käima Metropolitan Community Church  (MCC) koguduses, kus ta ei pidanud salgama oma seksuaalsust. Ta võis sel olla väga aus iseenda, kõigi koguduseliikmete ja Jumalaga. Lisaks feministlikule ja vabastusteoloogiale huvitus ta queerteoloogiast.
 
Kui Ngeo 2001. aastal oma naise ees kapist välja tuli, ütles naine talle, et oli seda teadnud. Ta julgustas teda kapist välja tulema, on hiljem teda väga toetanud ning nad on jäänud tänaseni sõpradeks. Avalikkult tuli Ngeo kapist välja aasta pärast lahutust, 2006. aastal, avaldades raamatu "Kas praegu on tulevik? Aasia geimehe kapist väljatuleku lugu“ (Is Now the Future? An Asian Gay Man’s Cominf Out Journey).
 
Ngeo tagandati vaimulikust ametist baptisitikirikus pärast seda, kui ta avalikustas oma geiks olemise. Pärast seda teenis ta aasta noortepastorina MCC koguduses Kuala Lumpuris. Malaisia Kristlik Föderatsioon, kuhu kuuluvad Malaisia Kirikute Nõukogu, Rahvuslik Evangeelne Kristlik Osadus ja Rooma-Katoliku Kirik, seda kogudust ei tunnusta.
 
Ngeo ei usu, et kristlus on geide vastu. Tema arvates on selline vaid kristlike fundamentalistide tõlgendus ja Piiblit on kasutatud homofoobia õigustamiseks, samuti nagu seda on kasutatud orjapidamise ja kirikuga mittenõustujate diskrimineerimise õigustamiseks. Ngeo arvates on Piibli sõnasõnaline tõlgendamine ohtlik, sest nii tehakse Piiblist ebajumal.
 
Ngeo on on kirjutanud ja toimetanud 25 raamatut, nende hulgas „Jumal armastab geisid“ (God Loves Gays),  „Geid armastavad Jumalat“ (Gays Love God)  ja „Meie lood“ (Our Stories), mis  on Ameerika hiinlaste kapist väljatuleku lugude kogumik. Praegu on ta lõpetamas oma doktoriväitekirja teoloogia alal Bostoni Ülikoolis. Ta õpetab New Yorgi ülikoolis ja loeb gei- , lesbi- ja trans-uuringute sissejuhatavat kursust, Saint Peter's College’is, mis on ainus New Jersey jesuiitide kolledž.

Ngeo ütles, et kõige karmimat vastuseisu pole ta kogenud mitte usufanaatikute ja heteroinimeste poolt, vaid geide poolt, kes on internaliseerinud homofoobia.