Austraalia kristlaste enamus toetab samasooliste abielu

Galaxy uurimisrühma poolt läbi viidud üleriigiline rahvaküsitlus näitas, et Austraalia kristlaste enamus toetab samasooliste abielu. 53% austraallastest, kes määratlevad end kristlastena, toetavad samsooliste abielu, 41% on selle vastu. Mittekristlaste hulgas on toetus veelgi kõrgem – 67%.

Austraalia Abieluvõrdsuse kõneisik Malcolm McPherson, kes on ise kristlane, ütles LGBTQ Nationi vahendusel, et küsitluse tulemused tõestavad, et kirikujuhid ja kristlikud lobby-tegijad, kes on samasooliste abielu vastu, ei esinda austraallaste enamuse tundeid. 

Galaxy küsitlus tuvastas, et üldine toetus samasooliste abielule on 60%. Võrreldes möödunud aasta oktoobris läbiviidus küsitlusega ei ole tulemused olulilselt muutunud, kuid kasvanud on seisukohtade tugevus toetamise poole. Võrdsuse toetajate hulgas on 5% protsenti rohkem neid, kes vastates, „nõus“ (agree) asemel väitsid „väga nõus“ (strongly agree) ja sama palju on vastaste hulgas neid, kes muutsid oma arvamust, vastates „väga vastu“ (strongly disagree) asemel „vastu“ (disagree).
 
Kirikujuhtidest abieluvõrduse kampaania toetajad on Ühinevast, Anglikaani ja Baptisti kirikutest kogu Austraalias. Austraalia Abieluvõrduse kampaania on käivitanud kirjade kirjutamise kampaania, mida toetavad erinevate kirikute juhid. Alates möödunud reedest, mil veebileht avati, on Austraalia kristlased saatnud oma parlamendisaadikutele 10 000 kirja.