Pühadus - 20. august

„Inimese Poeg on tulnud, sööb ja joob, ja te ütlete: "Ennäe, see inimene on söödik ja veinijoodik, tölnerite ja patuste sõber!“

Luuka 7:34

Erinevalt rangelt askeetlikust Ristija Johannesest, nautis Jeesus maiseid rõõme. Ta isegi nimetas end Inimese Pojaks selle asemel, et kasutada rohkem taevalikku tiitlit Jumala Poeg, nagu tema järgijad teda hiljem kutsuma hakkasid.

Evangeelsed variserid ja käsumeelsed juristid (kes tõlgendasid Moosese seadust) ründasid Jeesust tema elustiili pärast, täpselt samuti nagu paljud evangeelsed ja käsumeelsed kristlased ründavad meid meie „elustiili“ tõttu.

Üht lesbit paluti lahkuda kirikute nõukogu juhataja kohalt tema „elustiili“ pärast. Ta oli piisavalt naiivne, mõtlemaks alguses, et nõukogu oli mures tema elamise pärast jõuka keskklassi linnaosas sellal, kui ta töötas peamiselt vaeste inimestega. Varsti taipas ta, et neile ei meeldinud hoopis tema naispartner!

On olemas palju lesbide ja geide elustiile nagu ka kristlikke elustiile. Siiski mõistetakse meid hukka ühe puuga mõõtes, otsekui me kõik elaksime ühtviisi.

Ma eelistan olla koos Jeesusega hukka mõistetud kiriku poolt märkamata jäämisele.

Vikerkaare valmistaja, tänu sulle elustiilide spektri eest, tõotuse püha vikerkaare eest.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994