Geisõbralike kirikute nimekiri pahandab konservatiive

Ameerika Ühendriikides Põhja-Carolina Ülikool Wilmingtonis tahab seksuaalvähemustesse kuuluvaid üliõpilasi teavitada ümbruskonna kirikutest, kus ei olda nende vastu vaenulikult meelestatud. FoxNews.com teatas, et juuli lõpus pani ülikooli LGBTQIA tugikeskus välja kohalike geisõbralike asutuste ja institutsioonide nimekirja, mis hõlmas ka kirikuid. Sellesse kuulusid Metropolitan Community Church (valdavalt geidest ja lesbidest liikmetega kirik), Unitaarne Unversalisitlik kirik, luterlik, presbüterlik ja episkopaalkogudus, vahendab Advocate.com

Sotsioloogiateaduskonna juhataja soovitas õppejõududel jagada seda teavet üliõpilastele. Nimekirja koostamine oli ajendatud sellest, et üks kogudus avaldas oma selget vaenulikkust homode suhtes, kuulutades, et neil tuleb kas „pöörduda või põleda“ (turn or burn).

Geisõbralike kirikute nimekirja levitamine põhjustas konservatiivide pahameele. ja Veebikommentaatorina geiõiguste vastasena tuntuks saanud ülikooli kriminoloogiaprofessor Mike Adams kritiseeris nimekirja konservatiivide veebilehel Townhall.com. Intervjuus FoxNewsile tunnistas Adams siiski, et geisõbralike kirikute nimekiri tõenäoliselt ei riku kiriku ja riigi lahutatuse konstitutsioonilist nõuet.