Missio Läänemaa konverentsil kõneleb seksuaalvähemuste õiguste toetaja Imbi Paju

Missio Läänemaa „Laul ja vabadus“ raames 20. augustil toimuval konverentsil Haapsalu Jaani kirikus kõneleb teiste hulgas kirjanik, dokumentaalfilmide autor ja seksuaalvähemuste õiguste eest võitleja Imbi Paju, kelle ettekande teemaks on „Kirik ja kaasaja inimene. Mida saab kirik pakkuda tänasele Eesti ühiskonnale?“.

Käesoleva aasta juunis ühines Imbi Paju avaliku pöördumisega, milles avaldatakse toetust seksuaalvähemustele ja nenditakse, et maailma kõige õnnelikumad riigid on need, kus seksuaalvähemuste õigused on tagatud, märgib väljaanne Meie Kirik.

Ajalehes Postimees ilmunud artiklis „Homofoobia ja vihaga loova Eesti vastu“ märkis Imbi Paju, et loovuse üheks indikaatoriks on sallivus homoseksualismi suhtes. „Niisiis ei ohusta Eesti loovust ja innovatiivsust mitte homoseksuaalid, vaid homofoobia,“ kirjutas Paju.

Imbi Paju viitas Sigmund Freudi seisukohale, et iga nooruk läbib oma arengus homoseksuaalse perioodi, mis võib vanemas eas tekitada latentset homoseksuaalsust, millega kaasneb viha nende vastu, kes seda päriselt on. „Homofoobia“ võib Paju arvates viia brutaalsete tagajärgedeni, nagu juhtus Hitleri Saksamaal ja Nõukogude Liidus.

Konverents Haapsalu Jaani kirikus toimub laupäeval, 20. augustil, algusega kell 10.00.