Pühadus - 15. august

Jeesus ütles: "Mina olen tulnud maailma kohtumõistmiseks, et need, kes ei näe, hakkaksid nägema, ning nägijad jääksid pimedaks."

Johannese 9:39

Variserid olid pimestatud oma võimetuse tõttu näha teise vaatenurgast. Mees, kes oli sündinud pimedana, uskus, et Jeesus poleks suutnud teha teda nägijaks, kui ta poleks Jumalast. Tahtes Jeesust näha omal moel, lükkasid variserid pimeda mehe arusaamise ümber: "Kas sina, kes sa oled sündinud lausa pattudes, tahad meid õpetada?" (9:34) Nad nägid väiklaselt Jeesuses inimest, kes rikkus sabatikäsku „töötades“ ehk tervendades mehe päeval, mida tuli pidada pühaks.

Jeesus tuli maailma kinnitama nende inimeste vaateid, kes me ühiskonna äärealadel seame küsimärgi alla võimu ja status quo. Meid peavad pimedateks patusteks need, kes lõikavad kasu sellest, kuidas asjad on. Nad õpetaksid meid ülbelt „meie eneste pärast.“ Jeesus aga tuli maailma meid õnnistama nägemusega sellest, kuidas asjad peaksid olema. Kuna see erineb sellest, kuidas asjad on, oleme meie tehtud visionäärideks ja väljakujunenud autoriteedid osutunud pimedateks.

Tänu sulle, Jeesus! Nad kahtlesid minu nägemuses, kuid sina kinnitad ja pühitsed seda.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994