Geikristlaste Kogu esimene aasta

11. augustil täitus aasta Geikristlaste Kogu registreerimisest mittetulundusühinguna äriregistris. Mida oleme selle aasta jooksul teinud?

Oleme pidanud GK liikmete koosolekuid Tallinnas vähemal korra kuus, alates juulikuust oleme kutsunud neile ka teisi huvilisi. Detsembris pidasime Tallinnas X-baaris jõulujumalateenistuse. Oktoobris toimunud konverentsil „Erinevus rikastab“ esinesime seksuaalvähemuste ja religiooni suhteid käsitlevas paneelis kahe ettekandega. Juunis olime Tallinnas OMA Festivali vabaõhukontserdil jagamas oma organisatsiooni tutvustavaid infolehti.

Meil on käinud külas geikristlasi Brasiiliast, Ameerika Ühendriikidest, Lätist, Inglismaalt, Rootsist, Saksamaalt ja Venemaalt. Ise oleme osalenud geikristlaste kohtumistel Norras, Soomes, Saksamaal ja Inglismaal. Berliinis maikuus toimunud kogunemisel võeti meid vastu LGBT (lesbi, gei, bi ja trans) Kristlaste Euroopa Foorumi liikmeks. Koos teiste Foorumi liikmetega allkirjastasime seal koostatud ja Europride’i ajal Roomas paavstile üle antud kirja seksuaalvähemustesse kuuluvate kristlaste olukorrast.

Möödunud aasta 6.oktoobril avasime veebilehe, kus oleme iga päev avaldanud Chris Glaseri mõtisklusi tema raamatust The Word Is Out. Veebilehel on toimunud mitu küsitlust ja avaldatud uudiseid ja artikleid. Veebilehega koos avasime ka sõbralehe Facebookis, kus vahendame kogu maailmast saabunud uudiseid mitmes keeles nii eesti lugejatele kui meie sõpradele kõigis maailmajagudes. Meie „väljatulek“ kutsus esile laialutusliku elava diskussiooni Eesti meedias kristluse ja homoseksuaalsuse teemal, milles osalesime mitme artikli ja intervjuuga ajalehtedele ning telekanalitele.

Oleme tänulikud meile antud võimaluste eest teenida ligimesi, nii enamustesse kui vähemustesse kuulujaid, usklikke ja uskmatuid. Täname kõiki kaastöölisi, toetajaid ja eestpalvetajaid. Meie liikmeskond on kasvanud ja me ootame endi hulka kõiki, kes on meie tegevusest huvitatud ning tahavad meie ettevõtmistes osaleda. Meie vestlusõhtutele iga kuu esimesel teisipäeval on teretulnud kõik heatahtlikud huvilised.