Pühadus - 08. august

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/views.module on line 879.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 25.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.

Issanda Seadus on laitmatu,
see kosutab hinge;
Issanda tunnistus on ustav,
see teeb kohtlase targaks.
Issanda korraldused on õiglased,
need rõõmustavad südant.

Psalm 19:8-9

Psalmist annab meile kriteeriumid, mille abil teha kindlaks, käsk on tõesti Jumalast. Kui see ei anna meile lootust, paku tarkust ja rõõmusta südant, siis ei ole see Jumalast.

Paljud seadused, mis ei täida psalmisti kriteeriume, pole ilmtingimata halvad, vaid lihtsalt inimlikud. Liikluseeskirjad näiteks ei pruugi ülendada meie hinge või puhastada meie ajusid või teha meie südameid õnnelikuks.

Seadused, mis piiravad meie õigusi neile kriteeriumidele vastata, kurnavad meie hinge, soodustavad rumalust ja kurvastavad südant. Need ei ole Jumalast. Seadus geiõiguste kohta vastaks neie kriteeriumidele. Mõelge, kuidas see elustaks meie hinge, valgustaks rumalaid ja rõõmustaks meie südameid! See oleks Jumalast.

Õigluse Jumal, vabasta meid neist, kes asendavad inimliku eelarvamusega sinu igavese armastava seaduse!

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994