Kogudusetelk - 28. juuli

Armsad, ärge usaldage iga vaimu, vaid katsuge vaimud läbi, kasnad on Jumalast, sest palju valeprohveteid on läinud välja maailma.

1.Johannese kiri 4:1

Hoiduge valeprohvetite eest, kes tulevad teie juurde lambanahas, seestpidi aga on kiskjad hundid! Te tunnete nad ära nende viljast. Ega viinamarju korjata kibuvitstelt ega viigimarju ohakailt?

Matteuse evangeelium 7:15-16

Kõrb on vaime täis. Äratundmine on otsustav. Me kuuleme nende sosistusi: „Ehk oli orjuses parem. Siin on parem Jumal. Läheme oma teed. Siin on kergem rada. Lase käia – nad ei saa kunagi teada. Kõik on lootusetu. Selles kujus pole midagi valesti. Üks kord ei tee midagi. Miks ma seda teen?“

Esimene Johannese kiri rõhutab, et Vaim, kes on Jumalast, peab tunnistama „Jeesust Kristust lihasse tulnuna“ (4:2) ja mõni salm hiljem, et armastus on vili, mida kannab igaüks, kes on Jumalast. Matteuse evangeeliumis ütles Jeesus, et ära tunda saab selle järgi, milline on vili, kas hea või halb.

On terve võrgustik rühmi, kes mõnele meist sosistavad: „Egiptuses oli parem.“ Paradoksaalselt on nad võtnud oma nimeks Exodus (väljaränd). Need rühmad väidavad suutvat muuta homoseksuaalseid inimesi või elada tsölibaadis. Kuid kas neil on ihu jaatav vaimsus? Kas nad ei suru alla, kitsenda ja piira armastust, nii inimlikku kui jumalikku? Kas nende viljad pole vigased?

Püha Vaim, ma palun endale äratundmise andi, et ma võiksin sind järgida ja ära ei eksiks.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994