Kogudusetelk - 22. juuli

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/views.module on line 879.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 589.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 25.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /data03/virt25745/domeenid/www.kristlased.ee/gk/sites/all/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 135.

 Öelge neile, kel rahutu süda:
[---] Vaata, teie Jumal!
[---] tema ise tuleb
ja päästab teid.

Jesaja 35:4

"Olge julged, see olen mina, ärge kartke!"

Markuse evangeelium 6:50

Ma jutlustasin kunagi sellest, kuidas maailm meie ümber muutub. Isegi paigal olles me jätkame „rännakut“ läbi kõrbe. Kodu lähedal olnud toidupoe Safeway sulgemine andis mulle jutluse pealkirja: „Kui ei ole kindlat teed“ (ingl k safe way – kindel tee).

Meie hirmud sellise muutuse ees on aga võrreldavad selle jutluse lõpulooga. Kaks kristlikust lauljast sõpra, Jim ja Jean Strathdee viisid oma lapsed Nikaraaguasse. Kui nende lennuk oli ilma tõttu sunnitud olema üle öö El Salvadoris, väljendasid naine Salvadorist ja teine Guatemaalast hirme, et kui nad lennukist lahkuvad, võivad tapajõugud neid mõrvata. Naiste kaitseks ja lohutuseks otsustasid Strathdeed jääda koos nendega lennuki pardale. Lennukompanii ametnikud lülitasid elektri välja, jättes nad pimedusse tormi vaatama. Oli Halloweeni õhtu ja nende kodus igavlemisest tüdinud laste arvates oli päris lahe pimedas laulda.

Sel ööl kehastasid Strathdeed Jumalat kahele hirmunud naisele. Nemad olid Kristus, kes julgustas jüngreid tormis nende juurde tulles: "Olge julged, see olen mina, ärge kartke!" Nõnda tuleb Jumal meie juurde ja lohutab meid meie hirmudes – üksteise kaudu, kui me telgime kõrbes.

Ma olen julge, sest see oled sina, Jumal, ma ei karda.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994