Kogudusetelk - 23. juuli

Seepärast ma ütlen teile: Ärge muretsege oma hinge pärast.

Matteuse evangeelium 6:25

Ühel pühapäeval astus ootamatult sisse sõber Chicagost ja nähes, et ma olen uksest välja astumas, rääkis kohe oma tuleku põhjusest.

Ta oli õppinud usuteadust, kuid kirikust ära läinud, kui ta sai aru, et geiks olemise tõttu teda ei taheta seal näha. Spirituaalsuse juurde oli teda tagasi toonud 12 Sammu programm, millega ta ühines pärast oma alkoholismi tunnistamist. Ta elas ühes majas mitme geiga, kellest üks oli kristlane, kel oli AIDS. Neist said head sõbrad.

Ühel päeval töö juures meenus talle piiblisalm tänase kirjakoha lähedalt. Tema intuitsioon ütles talle, et ta peab minema koju AIDSi-haige sõbra juurde. Kui ta sõbra tuppa sisse astus, tsiteeris ta: „Pange tähele lilli väljal.“ Tema sõber jätkas hetkegi vahet pidamata, otsekui oleks nad mõelnud samale kirjakohale: „Ei näe nad vaeva ega ketra, aga ma ütlen teile, et isegi Saalomon kogu oma hiilguses ei olnud nõnda ehitud nagu igaüks neist!“ Nad istusid ja vestlesid ning mõne tunni pärast sõber suri. Kui mu sõber poleks kuulanud oma sisehäält ja pühakiri poleks neid müstilisel viisil ühendanud, oleks see mees surnud üksi.

Kui mu sõber oli jutustanud loo, mida ta tuli mulle rääkima, jättis ta hüvasti. Kui oivaline kingitus!

Ma püüan mitte muretseda oma elu või surma pärast, usaldades sinu igavest armastust ja hoidmist, Püha Jumal.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994