Kogudusetelk - 17. juuli

Jeesus ütles neile: "Mina olen eluleib. Kes minu juurde tuleb, see ei nälgi iialgi, ja kes minusse usub, see ei janune enam iialgi."

Johannese evangeelium 6:35

Üks poliitiliselt korrektne gei- ja lesbikogudus solvus minu jutluse peale, mille ma pidasin selle Johannese evangeeliumi kirjakoha üle, milles Jeesus pakub oma ihu lunastuse ja elu leivaks. Hiljem sai sellest peatükk "Vastu võttev kehastus" (Welcoming Embodiment) minu raamatus "Tulge koju!" (Come Home!). Oli neid, kellele ei meeldinud Kristuse jutt. Oli neid, kellele ei meeldinud selle ilmne eksklusiivsus. Oli neid, kellele ei meeldinud, et Jeesus oli meessoost.

Ma tahtsin neile rääkida, mida ütles vahel minu kobistav baptistipastor: "Kuulake, mida ma mõtlen, mitte mida ma ütlen."

Ma tahtsin osutada sellele, kuidas Jumal võttis vastu meie ihulikkuse, saades lihaks Jeesuses Kristuses. Kuidagi ei õnnestunud edasi anda mul või ei õnnestunud neil vastu võtta vaimulikku metafoori ja selle radikaalset mõtet. Jeesuses Kristuses pühitses Jumal kõike ihulikku, elades meiega inimese ihus. Pakkudes meile oma ihu nagu "mannat kõrbes" (6:49), elab Jumal meie sees ja meie omakorda kehastame Jumalat.

Toida meid oma mannaga, et me võiksime saada teistele leivaks, Püha Sõna.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994