Kogudusetelk - 15. juuli

Iisraeli lapsed hakkasid ka jälle nutma ning ütlesid: "Kes annaks meile liha süüa? Meil on meeles kala, mida me sõime Egiptuses muidu, kurgid, melonid, laugud, sibulad ja küüslaugud. Aga nüüd kuivetub meie hing, ei ole enam midagi kõigest sellest. Meie silme ees on ainult see manna!"

4. Moosese raamat 11:4-6

Eks meiegi vist tüdineks mannast.

Need meist, kes on kapist välja tulekuks palju ohverdanud – loobunud abikaasast, lastest, vanematest, kodust, pärandusest või töökohast – võivad muidugi mõelda, kas seda tasus teha. Me võime nostalgiliselt meenutada luksust, mida võisime endale lubada kapis olles, nii nagu iisraellased meenutasid hardalt oma orjaaega. Me võime tunda end üksildasena või vaesena või tööga alarakendatuna.

Maitsvaks vahelduseks mannale saatis Jumal vutid, millest iisraellased sõid end haigeks. Hea asi, mis sellest välja tuli, oli see, et ägestunud Mooses otsustas jagada juhtimist seitsmekümne teisega, öeldes: " Kes küll annaks, et kogu Issanda rahvas saaks prohveteiks, et Issand paneks oma Vaimu nende peale!" (11:29)

Kui me kõik saaksime juhtideks, võiksime vähem elada minevikus ja nähe selgemalt tulevikku. Mitte ainult meie tulevikku, vaid tulevikku järgnevatele põlvedele, kes vajavad Tõotatud maad.

 

Saagu meist kõigist prohvetid, kes on õnnistatud sinu Vaimuga!

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994