Kogudusetelk - 12. juuli

Ja kogu Iisraeli laste kogudus nurises kõrbes Moosese ja Aaroni vastu.

2. Moosese 16:2

Muidugi, meie ei teeks kunagi midagi sellist!

Meie kogukonna juhtide läbipõlemise peamine põhjus on see, et me ei toeta neid. Nad kuulevad meist, kui me oleme vihased, tüdinud või ebamääraselt rahulolematud nende või nende organisatsioonide tööga. Nad vaevalt kuulevad meist, kui me oleme õnnelikud või tänulikud või lihtsalt rahul nende jõupingutustega. Sageli me peame head loomulikuks.

See on meie kultuuri probleem. Selle nägemiseks piisab televiisori vaatmaisest. Kuid see on veelgi ilmsem allasurutud kogukondades. Viha, mis peaks olema suunatud vastasleeri, jagatakse laiali üksteisele. Vaestes kogukondades peegeldub see kõrgemas kuritegevuse tasemes ja enamates vägivallategudes.

Eriti solvav iisraellaste nurisemises nende vastu, kes neid juhatasid välja Egiptuse orjapõlvest, oli nälja ajal orjuse „vanade heade aegade“ taganutmine, kui nad „nad sõid oma kõhud täis,“ öeldes, et nad oleks oleksid eelistanud surra seal!

Meie ei lähe nii kaugele, eks ju?

Sinu poole, Jumal, vägev elu hoidja, palvetmame nende eest, kes töötavad meie vabastuse nimel, et nad võiksid olla rahuldatud.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994