Kogudusetelk - 10. juuli

Kui rahvas nägi, et Mooses viivitas mäelt tulekuga, siis rahvas kogunes Aaroni ümber ja ütles temale: "Võta kätte ja tee meile jumalaid, kes käiksid meie ees, sest me ei tea, mis on juhtunud Moosesega, selle mehega, kes tõi meid Egiptusemaalt välja!"

2. Moosese 32:1

Kui kiiresti me unustame! Siinai mäe jalamil pärast kümmet nuhtlust, Egiptusest pääsemist ja Punasest merest läbiminekut oleks Mooses väärinud veidi suuremat austust, Jahvest rääkimata.

Ma kohtusin geimehega, kes rääkis, kuidas tema geikogudus oli „päästnud“ tema elu, kui tema kauaaegne kallim suri. Siis rääkis ta mulle, kuidas ta oli armunud vangi, kes pärast vabanemist tegi ta paljaks. Sellest hoolimata oli ta otsustanud jätta kogu oma vara sellele noorele mehele, mõeldes, et ehk see aitab teda. Ma mõtlesin, kui palju enam oleks olnud abi sellest, kui ta oleks oma vara jätnud oma kogudusele geivangidega tegelemiseks.

Ebakindlus kõrbes teeb meist kerge saagi ebajumalatele, mis võivad olla nii inimlikud kui materiaalsed. Igatsedes Jumalat, teenime me seda, mis meil on. Aaron võttis iisraellaste ehted ja valas kuldvasika, mida nad kummardasid. Tagantjärgi tarkus aitab meil näha, kui rumal tegu see oli, kuid me ei pööra tähelepanu oma iidolitele: televisioon, alkohol, baarid, juhusuhted, musklid, raha, narkootikumid, sigaretid, kuulsused ja nõnda edasi.

Jumal, vabasta meid teenimast mida tahes vähemat, kui sina.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994