Kogudusetelk - 09. juuli

Teie, vennad, olete kutsutud vabaduseks. Ärge ainult tehke vabadusest õigustust lihalikule loomusele, vaid teenige üksteist armastuses!

Galaatlastele 5:13

Järgimaks 14. salmis tsiteeritud käsku „armastada ligimest nagu iseennast“ ei saa galaatlased oma vabaduses olla vastutustundetud või tundetud üksteise vastu. „Üksteise teenijateks“ saamine tähendab teise vajaduste ülemaks seadmist enda omadest.

Seega geid, kes ei tea, miks lesbid tahavad, et neid kutsutaks lesbideks, saagu sellest üle ja kutsugu neid nimega, mille nad ise valivad. Inimestel HIV haigusega, kes tahavad, et neid kutsutaks inimesteks, kes elavad AIDSiga, mitte AIDSi patsientideks, on selleks õigus. Mustanahalised sõbrad, kes tahavad, et neid kutsutaks afro-ameeriklasteks, ei vaja õigustust.

Minnes isiklikumaks, kui me võtame kellegi telefoninumbri ja ütleme, et helistame, on inimesel õigus eeldada, et me seda teeme. Kui me kavatseme kellegagi kohtuda või kedagi aidata, on meil kohustus seda teha. Kas me oleme HIV-positiivsed või mitte, me seksime turvaliselt. Ja kas see meeldib meile või mitte, me vastutame oma käitumisega kogukonna ees.

Kuigi vabastatud, telgime me üksteisega kui kogukond kõrbes. Meil tuleb üksteisega läbi saada, et ellu jääda.

Hoia meid nii käsumeelsuse kui ka omavoli eest, et me võiksime armastada üksteist.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994