Kogudusetelk - 07. juuli

Tulles tema, elava kivi juurde, kes küll inimeste poolt on tunnistatud kõlbmatuks, ent Jumala silmis on valitud ja hinnaline, laske ka endid ehitada elavate kividena vaimulikuks kojaks. Saage pühaks preesterkonnaks, kes toob vaimulikke ohvreid, mis on Jumalale meelepärased Jeesuse Kristuse kaudu.

1. Peetruse kiri 2:4-5

Ühe minu sõbra koguduse jumalateenistuse tõsine vorm pani teda lapsena arvama, et urnitaolised küünlajalad kirikus olid täidetud endiste koguduseliikmete tuhaga! Minu jaoks oli see kirik pühaliku rõõmu paik. Selle vitraažid heitsid vikerkaari rahva peale, selle punastelt telliskiviseintelt kajaasid isegi vaikuses väljendusrikkad jutlused õiglusest.

Teades, et tõeline kogudusetelk on seal, kus elab Jumal ja tundes, et Jumal tahab, et me valiksime elu, on paljud geid ja lesbid vältinud kirikut nagu meie võime vältida mausoleumi. Kuid 1. Peetruse kiri kutsub meid tulema Jeesuse juurde „elavate kividena,“ lastes endid „ehitada vaimulikuks kojaks.“ Kirikud, kes meid vastu võtavad, mõistavad, et me toome ülestõusmise ja elu. Me „toome vaimulikke ohvreid, mis on Jumalale meelepärased Jeesuse Kristuse kaudu.“

Ehita meid oma eluasemeks, Püha Jumal, et teistel oleks elu ja neil oleks seda ülirohkelt.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994