Kogudusetelk - 06. juuli

Kui armsad on sinu hooned,
Issand Sebaot!
Issanda õuesid igatseb
ja ihaldab mu hing;
mu süda ja mu ihu
hüüavad rõõmsasti elava Jumala poole.

Psalm 84:2-3

Läbi kogu Piibli muutub Jahve elupaiga mõistmine: tabernaaklist templini; loomisest usklike osaduskonnani. Kuigi juba varem kogetud, on see äratundmine iseloomulik 84ndale psalmile. See on armas tunne, mis tekitab igatsust ja rõõmu. „Lind on ju enesele aseme leidnud ja pääsuke enesele pesa, kuhu ta paneb oma pojad: sinu altarid, Issand Sebaot, mu kuningas ja mu Jumal!“ (84:4). Õnnelik elupaik, mis annab palvele väge ja võtab selle vastu.

„Sest üks päev sinu õuedes on parem kui muid tuhat“ (84:11). See pakub õigust, mida sümboliseerib päike. See pakub kaitset, mida sümboliseerib kilp. Kuna Jumal „ei keela head,“ on põhjust usalduseks seal, kus tema elab.

Ma olen näinud palju tabernaakleid oma reisidel: Ema Teresa surijatekodu Indias; Nikaraagua rahva meelekindlus; roheline puurist mäekünkal Santa Barbaras; Philadelphia lesbi- ja geiluterlaste kokkutulek; AIDSiga inimeste ja nende hooldajate retriit Detroidis. Ja palju teisi paiku. Mida enam me otsime Jumala eluaset, seda rohkem me seda näeme.

Kui armsad on sinu hooned, armastuse Jumal!

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994