Kogudusetelk - 05. juuli

Või kas te ei tea, et teie ihu on teis oleva Püha Vaimu tempel, kelle te olete saanud Jumalalt, ning et teie ei ole iseenese päralt? Sest te olete kallilt ostetud. Austage siis Jumalat oma ihus!

1. korintlastele 6:19-20

Siin on „teie“ öeldud igale kristlasele isiklikult. Minu kasvatamisel kasutati seda kirjakohta tuletamaks meelde, mida me oma kehaga ei tohi teha. Paulus alustab nende sõnadega oma seksuaaleetikat, mis tuleneb rohkem meie seotusest Kristusega kui käsuõpetusest. Mida me teeme oma kehaga, on tähtis seetõttu, et Kristuse ihu liikmetena me oleme Vaimu tempel. Nii nagu me ei kujuta ette Kristust kedagi seksuaalselt ära kasutamas, ei või me ka kasutada tema ihu liiget selliseks patuks.

Paulus jätkab, öeldes, et samal põhjusel ka abielupaarid ei peaks tavaliselt hoiduma seksist, kuigi ta soovib, et kõik oleksid vallalised nagu ta ise. Tema nõuanne algab sellest, mida me teha ei tohi ja jätkub sellega, mida meil tuleks teha.

Keha aktsepteerivas vaimsuses tähendab „Jumala austamine oma ihus“ oma rõõmu tundmist enda ja teiste kehadest ning kõige loodu pühadest andidest. Me ei karda puudutada, kuid me teeme seda ettevaatlikult. Me ei karda vaadata, kuid me väldime pühaduseteotust. Me ei karda armastada, kuid me teeme seda pühendunult.

Ma kuulun Sinule, Kristus. Luba mul austada Jumalat kui Sinu ihu.

Autor Chris Glaser
Tõlkija Heino Nurk
Toimetaja Meelis Süld
Originaali tiitel The Word is out: daily reflections on the Bible for lesbians and gay men
© 1994 Chris R. Glaser
Kirjastaja Westminster John Knox Press 1999
Esmakirjastaja HarperSanFrancisco 1994